< sekcia Slovensko

Prezidentka oslávila Mikuláša s deťmi z celého Slovenska

Prezidentka SR Zuzana Čaputová s deťmi z vybraných základných škôl, špeciálnych základných škôl a centier pre deti a rodiny z celého Slovenska symbolicky zažali vianočný stromček vo Veľkej sále Prezidentského paláca a Mikuláš rozdal deťom darčeky. V Bratislave 6. decembra 2019. Foto: TASR - Jakub Kotian

S deťmi symbolicky zažala vianočný stromček vo Veľkej sále Prezidentského paláca a Mikuláš im rozdal darčeky.

Bratislava 6. decembra (TASR) - Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v piatok v Prezidentskom paláci deti z 12 základných škôl, špeciálnych základných škôl a centier pre deti a rodiny z celého Slovenska, ktoré sa zapojili do výtvarnej súťaže Farebný svet. Deti prišli pozdraviť aj Mikuláš a anjel s čertom.

Vybrané kresby detí sú vystavené v priestoroch Prezidentského paláca. "Niektoré z nich tento rok používame ako motívy oficiálnych novoročných pozdravov Kancelárie prezidenta SR," povedala Čaputová.S deťmi symbolicky zažala vianočný stromček vo Veľkej sále Prezidentského paláca a Mikuláš im rozdal darčeky. Deti mu zaspievali a zarecitovali a prezidentku obdarovali svojimi rôznymi výtvormi a darmi typickými pre ich regióny.

Po zotmení sa vianočný stromček pred Prezidentským palácom rozsvieti spolu s novým osvetlením paláca.