< sekcia Slovensko

Prezidentka pri príležitosti výročia Nežnej revolúcie vystúpi v RTVS

Na archívnej snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: TASR – Jakub Kotian

V utorok (17. 11.) o 10.00 h si prezidentka pripomenie obete komunistického režimu položením venca pri pamätníku Brána slobody v bratislavskom Devíne.

Bratislava 16. novembra (TASR) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová bude mať v pondelok mimoriadne vystúpenie v RTVS. Hlava štátu sa v predvečer Dňa boja za slobodu a demokraciu prihovorí pri príležitosti 31. výročia Nežnej revolúcie. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

"Vystúpenie pani prezidentky zaraďujeme do vysielania po hlavných večerných správach na Jednotke, o 19.50 h," spresnila hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová. Dodala, že v rovnakom čase si ho bude možné vypočuť vo vysielaní Rádia Slovensko.

V utorok (17. 11.) o 10.00 h si prezidentka pripomenie obete komunistického režimu položením venca pri pamätníku Brána slobody v bratislavskom Devíne za účasti predsedu Konfederácie politických väzňov Slovenska Petra Sandtnera a predsedu Ústavu pamäti národa Jána Pálffyho.

Prezidentský palác bude pri príležitosti štátneho sviatku už od pondelkového večera nasvietený symbolicky vo farbách trikolóry.