Quantcast
< sekcia Slovensko

Prezidentka prijala nových veľvyslancov Švajčiarska a Slovinska

Na snímke vľavo nový veľvyslanec Švajčiarskej konfederácie Peter Nelson a prezidentka SR Zuzana Čaputová počas odovzdania poverovacích listín prezidentke SR na nástupnej audiencii veľvyslanca 27. septembra 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Slovinsko môže byť pre Slovensko podľa Čaputovej inšpiráciou v témach ekológie a recyklácie, ktorým sa venovala aj počas svojej minuloročnej zahraničnej cesty v Ľubľane.

Bratislava 27. septembra (TASR) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok prevzala poverovacie listiny od nového veľvyslanca Švajčiarska Petra Nelsona a Slovinska Stanislava Raščana.

"Verím, že švajčiarsky veľvyslanec Peter Nelson bude so Slovenskom naďalej rozvíjať vzťahy najmä v oblasti ekonomiky a inovácií. Počas tohtoročnej návštevy Švajčiarska som sa sama presvedčila, že našu spoluprácu môžeme ešte viac posilniť," uviedla na sociálnej sieti.

Slovinsko môže byť pre Slovensko podľa Čaputovej inšpiráciou v témach ekológie a recyklácie, ktorým sa venovala aj počas svojej minuloročnej zahraničnej cesty v Ľubľane. Pripomenula tiež, že príslušníci ozbrojených síl Slovinska sú súčasťou mnohonárodnej bojovej skupiny na Slovensku. Novému veľvyslancovi zaželala veľa úspechov v prehlbovaní spoločných vzťahov.