Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 17. júl 2024Meniny má Bohuslav
< sekcia Slovensko

Prezidentka sa bude s pápežom rozprávať aj o súčasných krízach

Na archívnej snímke pápež František a prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: TASR - Martin Baumann

Čaputová bude rokovať aj s vatikánskym sekretárom pre vzťahy so štátmi Paulom Gallagherom.

Bratislava 10. decembra (TASR) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa bude s pápežom Františkom rozprávať okrem iného aj o súčasných krízach. Vyplýva to z jej vyjadrenia pred odletom na sobotňajšiu oficiálnu návštevu Vatikánu.

"Budem sa s ním rozprávať o všetkých aktuálnych veciach, ktoré sa dejú na Slovensku, ale aj vo svete. Čelíme mnohým krízam, spoločnosti sú rozdelené, ale to, čo potrebujeme, je súdržnosť," skonštatovala.

Súčasťou oficiálnej delegácie prezidentky budú osobnosti z rôznych sfér spoločenského života. Na prijatí u pápeža sa zúčastnia František Mikloško, obeť nedávneho nenávistného útoku na LGBTI+ komunitu Radoslava Trokšiarová, vikár provinciála Saleziánov Peter Jacko, koordinátorka centra pomoci utečencom z Ukrajiny Camp Žilina Martina Ďurčová, lekárka-paliatologička z Národného onkologického ústavu Kristína Križanová a držiteľka ocenenia Učiteľka Slovenska 2021 Alexandra Hučeková.

Čaputová bude rokovať aj s vatikánskym sekretárom pre vzťahy so štátmi Paulom Gallagherom. Popoludní sa stretne s krajanmi pôsobiacimi v prostredí Svätej stolice v priestoroch Pápežského slovenského ústavu sv. Cyrila a Metoda. Ešte večer sa vráti späť na Slovensko.