Quantcast
< sekcia Slovensko

PREZIDENTKA sa ohradzuje voči informáciám o dúhovom osvetlení paláca

Na archívnej snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová Foto: TASR Jaroslav Novák

Podľa Zuzany Čaputovej ide o hoax, ktorý však prebrali aj niektoré seriózne médiá.

Bratislava 2. decembra (Teraz.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová sa ohradzuje proti medializovaným informáciám, podľa ktorých je prezidentský palác nasvietený dúhovými farbami. "Nie je to pravda a mrzí ma, že to preberajú aj seriózne médiá a novinári, hoci im stačí prísť si pozrieť palác a na vlastné oči sa presvedčiť, či a ako je nasvietený. Fotky, ktoré sa takto šíria, sú len fotkami zo skúšky funkčnosti svietidiel," uviedol hovorca prezidentky Martin Srižinec na jej facebookovom profile.

"Bežne bude palác osvetlený bežným bielym svetlom. Tak, ako je na priloženej fotke," uviedol Martin Strižinec, hovorca prezidentky.
Foto: FB prezidentky Z. Čaputovej


Prezidentský palác sa podľa neho rekonštruuje a v týchto dňoch sa testuje a nastavuje aj jeho osvetlenie. "Dočasne je preto možné vidieť rôzne režimy aj rôzne farebné kombinácie. Nové osvetlenie bude plne rešpektovať to, že budova je národnou kultúrnou pamiatkou a sídlom hlavy štátu, a zvýrazní jej významné architektonické prvky. V budúcnosti bude možné palác výnimočne osvetliť v rôznych farebných tónoch pri špeciálnych príležitostiach," uviedol Strižinec.

Obvykle bude podľa neho palác osvetlený bielym svetlom.