< sekcia Slovensko

Prezidentka si pripomenie Nežnú revolúciu v Bratislave i Prahe

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová . Foto: TASR Jaroslav Novák

V utorok (12. 11.) položí prezidentka veniec k Pamätníku 17. novembra na Národnej triede v Prahe.

Bratislava 11. novembra (TASR) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová si pripomenie 30. výročie Nežnej revolúcie na podujatiach v Bratislave i Prahe. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

V utorok (12. 11.) položí prezidentka veniec k Pamätníku 17. novembra na Národnej triede v Prahe. Večer bude v priamom prenose Českej televízie z Betlehemskej kaplnky diskutovať na tému "boj za pravdu" s predsedom Ústavného súdu ČR Pavlom Rychetským.

Vo štvrtok (14. 11.) s príhovorom vystúpi na otvorení konferencie Pravda, lož a sloboda slova: 30 rokov po páde totality, ktorá sa koná na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave.

Výročie bratislavského študentského pochodu si pred budovou Univerzity Komenského pripomenie v sobotu (16. 11.) spolu s prezidentom ČR Milošom Zemanom. "Podvečer prezidentka zapáli sviečku pred budovou Starej tržnice v Bratislave na Námestí Nežnej revolúcie a zúčastní na Stredoeurópskom fóre, v rámci ktorého bude diskutovať s bratom bývalého českého a československého prezidenta Václava Havla Ivanom," doplnil hovorca. Večer vystúpi prezidentka s prejavom na galakoncerte Ďakujeme, že môžeme v historickej budove Slovenského národného divadla (SND).

V Deň boja za slobodu a demokraciu (17. 11.) si prezidentka spolu s bývalými politickými väzňami uctí obete komunistického režimu pri pamätníku Brána slobody na Devíne. Popoludní sa prezidentka zúčastní na odovzdávaní ocenení Biela vrana a večer na slávnostnom koncerte pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie v novej budove SND.