< sekcia Slovensko

VIDEO: Prezidentka Z. Čaputová si uctila pamiatku obetí holokaustu

Na snímke vľavo prezidentka SR Zuzana Čaputová počas pietnej spomienky pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu pri Pamätníku obetiam holokaustu na Rybnom námestí 27. januára 2021 v Bratislave. Foto: TASR Pavel Neubauer

K pamätníku na Rybnom námestí v Bratislave položila veniec a kamienok.

Bratislava 27. januára (TASR) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová si v stredu pri pamätníku na bratislavskom Rybnom námestí uctila pamiatku obetí holokaustu. Informoval o tom web prezident.sk

„Holokaust nie je židovská tragédia, je to tragédia nás všetkých. Preto je pre nás neustále dôležité prinášať svedectvo o holokauste, a preto si stále uctievame pamiatku miliónov Židov, aj našich spoluobčanov, ktorí sa stali obeťami najzvrátenejšej idey novodobých dejín," uviedla hlava štátu.

Zároveň vyzvala, aby sme si pripomínali nielen následky holokaustu, ale aj jeho príčiny, ako sú šírenie klamstiev, nenávisti a podnecovanie k násiliu. Ako skonštatovala, s takýmito javmi sa stretávame aj v súčasnosti.

"K pamätníku na Rybnom námestí v Bratislave položila veniec a kamienok," spresnila oficiálna stránka prezidentky.Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu pripadá každoročne na 27. januára.