< sekcia Slovensko

Prezidentka SR prevzala záštitu nad EYOF 2022 Banská Bystrica

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Dušan Hein

Najvyšší predstavitelia organizačného výboru zároveň pozvali Zuzanu Čaputovú aj na osobnú účasť na budúcoročnom podujatí.

Banská Bystrica 11. mája (TASR) - Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová prevzala záštitu nad XVI. letným Európskym olympijským festivalom mládeže (EYOF). Podujatie bude od 24. do 30. júla 2022 hostiť Banská Bystrica.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyhovela prosbe organizátorov. Najvyšší predstavitelia organizačného výboru zároveň pozvali Zuzanu Čaputovú aj na osobnú účasť na budúcoročnom podujatí. "Som rád, že pani prezidentka Zuzana Čaputová prevzala záštitu nad najväčším multišportovým podujatím v histórii samostatného Slovenska. Pre celý organizačný tím je to veľký záväzok a zároveň motivácia, aby sme Európsky olympijský festival mládeže pripravili na kvalitnej úrovni. Verím, že pani prezidentke sa podarí prísť na podujatie aj osobne a podporí nielen športovcov z rôznych krajín Európy, ale aj všetkých dobrovoľníkov, ktorí na EYOF participujú. Ďakujeme!" zareagoval v tlačovej správe na prevzatie záštity primátor Banskej Bystrice a prezident organizačného výboru EYOF 2022 Ján Nosko.

V žiadosti o prevzatie záštity Nosko, prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel a výkonný riaditeľ EYOF 2022 Banská Bystrica Peter Hamaj vyzdvihli význam podujatia, zameranie na celý región stredného Slovenska a predovšetkým pozitívne vplyvy predchádzajúcich Európskych olympijských festivalov mládeže na športovanie a pohybové aktivity detí v organizujúcich mestách. V liste pre prezidentku vyjadrili odhodlanie, aby z podujatia profitovali nielen Banská Bystrica a jej región, ale aby sa posilnil aj význam športu a pohybových aktivít na Slovensku.