< sekcia Slovensko

Prezidentka Z. Čaputová zostáva do piatka v preventívnej karanténe

Prezidentka SR Zuzana Čaputová, foto z archívu. Foto: TASR – Martin Baumann

Podľa pôvodného programu sa mala Čaputová v stredu v Pezinku stretnúť s rakúskym prezidentom Alexandrom Van der Bellenom.

Bratislava 24. júna (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová ruší svoj program a zostáva do piatka (26. 6.) v preventívnej domácej karanténe vzhľadom na to, že jeden zo zamestnancov prezidentskej kancelárie prišiel do kontaktu s osobou pozitívne testovanou na ochorenie COVID-19. TASR o tom informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Podľa pôvodného programu sa mala Čaputová v stredu v Pezinku stretnúť s rakúskym prezidentom Alexandrom Van der Bellenom. Diskutovať mali o situácii v súvislosti s pandémiou, európskom pláne obnovy a o spoločnej priorite, ktorou je ochrana životného prostredia. Popoludní mala prezidentka prijať v Prezidentskom paláci predsedu Senátu Parlamentu Českej republiky Miloša Vystrčila.


M. Krajčí: Prezidentka bude v stredu testovaná na nový koronavírusPrezidentka SR Zuzana Čaputová bude počas stredy testovaná na nový koronavírus. Pred stredajším rokovaním vlády o tom informoval minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) v súvislosti s medializovanými informáciami o tom, že jeden zo zamestnancov prezidentskej kancelárie prišiel do kontaktu s osobou pozitívne testovanou na ochorenie COVID-19."Epidemiológovia majú všetko podchytené, pani prezidentka, rovnako tím ľudí, s ktorými spolupracuje v Prezidentskom paláci, je v preventívnej karanténe," dodal Krajčí.