< sekcia Slovensko

Prezidentka už má zmluvu o dodávke vakcín Sputnik V na Slovensko

Na snímke sprava prezidentka SR Zuzana Čaputová a minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) počas prijatia v Prezidentskom paláci v Bratislave 13. apríla 2021. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Čaputová a Lengvarský rokovali aj o stabilizácii zdravotníckeho personálu na Slovensku, o postavení záchranárov či o mobilnom očkovaní chronicky chorých pacientov.

Bratislava 13. apríla (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová už má zmluvu o dodávke vakcín Sputnik V na Slovensko. Do Prezidentského paláca jej ju priniesol na spoločné utorkové stretnutie minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

"Prezidentka sa plánuje oboznámiť s jej obsahom, aby informovala o svojich zámeroch týkajúcich sa využívania Sputniku na Slovensku," informoval po stretnutí hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.Čaputová a Lengvarský rokovali aj o stabilizácii zdravotníckeho personálu na Slovensku, o postavení záchranárov či o mobilnom očkovaní chronicky chorých pacientov. Dotkli sa aj témy duševného zdravia.