Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 30. máj 2023Meniny má Ferdinand
< sekcia Slovensko

Prezidentka: Voľby ukázali, že ľudia chápu dôležitosť úlohy samospráv

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová čaká v rade s voličmi vo volebnej miestnosti v Materskej škole v Pezinku 29. októbra 2022. Foto: TASR - Michal Svítok

Samosprávy majú podľa slov Čaputovej v rukách veľa oblastí, ktorými zlepšujú každodennú kvalitu nášho života.

Bratislava 30. októbra (TASR) - Voľby ukázali, že ľudia chápu dôležitosť úlohy samospráv. Vo väčšine prípadov potvrdili vo funkciách práve tých, ktorí ich previedli krízami uplynulých rokov, a znova im vyjadrili dôveru. Uviedla to prezidentka SR Zuzana Čaputová na sociálnej sieti.

"Za dôležitý odkaz týchto volieb zároveň považujem, že podľa doteraz zverejnených výsledkov si ľudia vybrali skúsených, demokratických kandidátov a vo väčšine odmietli populizmus a extrémizmus," uviedla hlava štátu. To je podľa jej slov dôležitá správa o Slovensku.

Samosprávy majú podľa slov Čaputovej v rukách veľa oblastí, ktorými zlepšujú každodennú kvalitu nášho života. "Držím im palce, aby tieto a ďalšie výzvy, ktoré na ne v náročných časoch čakajú, zvládli čo najlepšie a naplnili očakávania občanov," povedala.

Čaputová zároveň zagratulovala novozvoleným predsedom samosprávnych krajov, primátorom, poslancom krajských, mestských a miestnych samospráv. Zároveň poďakovala všetkým, ktorí počas sobotných (29. 10.) spojených volieb využili svoje volebné právo a postarali sa tak "o slušnú volebnú účasť".