Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 3. jún 2023Meniny má Karolína
< sekcia Slovensko

Prezidentka zaslala tureckému prezidentovi sústrastný telegram

Pracovníci civilnej obrany a bezpečnostné zložky prehľadávajú v pondelok 6. februára 2023 trosky zrútených budov v sýrskej Hamá. Foto: TASR/AP

V tejto pohnutej chvíli želám vám a všetkým obyvateľom Turecka najmä mier, pokoj a bezpečie, uviedla prezidentka v telegrame.

Bratislava 6. februára (TASR) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová zaslala sústrastný telegram tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi v súvislosti s ničivým zemetrasením. Vyjadrila v ňom úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí. Zraneným zaželala skoré uzdravenie. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

"V tejto pohnutej chvíli želám vám a všetkým obyvateľom Turecka najmä mier, pokoj a bezpečie," uviedla prezidentka v telegrame. Už skôr na sociálnej sieti avizovala, že Slovensko je pripravené poskytnúť pomoc.Silné zemetrasenie, ktoré v noci na pondelok zasiahlo Turecko a Sýriu, si vyžiadalo viac než 1200 obetí na životoch. Erdogan informoval, že v Turecku zomrelo najmenej 912 osôb. Ďalších najmenej 326 prišlo o život v oblastiach Sýrie, ktoré sú pod kontrolou sýrskej vlády. Viaceré krajiny a medzinárodné organizácie vrátane EÚ a NATO už Turecku a Sýrii ponúkli pomoc.