Quantcast
< sekcia Slovensko

Preživších holokaustu zaočkujú P. Jarčuška a V. Krčméry

Infektológ Vladimír Krčméry, archívna snímka. Foto: TASR Jaroslav Novák

Domov sociálnych služieb, ktorý je primárne určený pre členov židovskej komunity, ktorí prežili holokaust, to vníma ako poctu.

Bratislava 21. januára (TASR) – Očkovaním prejdú v priebehu štvrtka a piatka aj klienti židovského domova seniorov DSS Ohel David v Bratislave. Zaočkujú ich Pavol Jarčuška, prezident Slovenskej spoločnosti infektológov, a infektológ Vladimír Krčméry. TASR o tom informoval Richard Duda, predseda Ústredného zväzu židovských obcí na Slovensku.

Domov sociálnych služieb, ktorý je primárne určený pre členov židovskej komunity, ktorí prežili holokaust, to vníma ako poctu. „Pandémia životný elán klientov nezlomila. Očkovanie berú triezvo, reálne a pragmaticky – sú si vedomí, že očkovanie im umožní žiť slobodnejšie a najmä sa stretnúť s najbližšími," uviedol Duda.

Pripomenul, že zatiaľ ako jediné zariadenie nezaznamenali v bratislavskom regióne ochorenie COVID-19. Pomohla najmä masívna investícia do prevencie zo strany zriaďovateľa či obetavosť zamestnancov.

„Budeme sa snažiť o čo najrýchlejšie očkovanie preživších mimo zariadenia Ohel David a o očkovanie členov židovských obcí vo vysokom veku, samozrejme, za absolútneho rešpektovania vytýčeného vakcinačného harmonogramu," uzavrel Duda.