Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. júl 2024Meniny má Henrich
< sekcia Slovensko

Pri nehode na D1 zasahovali leteckí záchranári z Bratislavy a Trenčína

Na snímke práca leteckých záchranárov počas otvorenia nových priestorov Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS). Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Podľa informácií Ministerstva vnútra SR a trenčianskej krajskej polície si vyžiadala nehoda životy dvoch hasičov.

Horná Streda 28. mája (TASR) - Pri pondelkovej (27. 5.) tragickej dopravnej nehode na diaľnici D1 pri Hornej Strede v okrese Nové Mesto nad Váhom zasahovali dve posádky leteckých záchranárov z Bratislavy a Trenčína. Informovala o tom Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS) Air Transport Europe (ATE) na sociálnej sieti.

"Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Bratislavy si po pristátí priamo na diaľnici prevzala do starostlivosti 42-ročného muža, ktorý utrpel ťažkú polytraumu. Záchranári ho vzhľadom na závažné poranenia uviedli do umelého spánku a po preložení na palubu bol v kritickom stave letecky transportovaný do UNB Kramáre," informovali leteckí záchranári.

Druhá posádka z Trenčína na mieste bojovala o život 27-ročného pacienta. Žiaľ, aj napriek maximálnemu úsiliu záchranárov svojim rozsiahlym zraneniam na mieste podľahol.

Podľa informácií Ministerstva vnútra SR a trenčianskej krajskej polície si vyžiadala nehoda životy dvoch hasičov. Pri hasení požiaru osobného auta na diaľnici narazil do stojacich zasahujúcich vozidiel kamión. Po nehode utrpela ďalšia osoba ľahšie zranenia. Diaľnica bola uzatvorená v oboch smeroch do utorka do 2.30 h.