Quantcast
< sekcia Slovensko

Pri splave rieky v Bosne a Hercegovine zahynul slovenský diplomat

Ilustračné foto. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok vyjadril úprimnú ľútosť nad touto udalosťou. Zdôraznil, že išlo o mimoriadne šikovného a talentovaného mladého diplomata.

Sarajevo 18. mája (TASR) - Slovenský diplomat Michal Hrušík sa utopil pri utorkovom splave rieky Una na hraniciach Bosny a Hercegoviny s Chorvátskom v oblasti vodopádov Štrbački Buk. Informuje o tom TASR podľa stredajšieho príspevku veľvyslanectva SR v Srbsku na sociálnej sieti Facebook a správy bosnianskeho denníka Dnevni avaz.

"S veľkým zármutkom sme prijali správu, že včera nás tragicky navždy opustil náš kolega a kamarát Michal Hrušík, ktorý počas svojho pôsobenia v Belehrade zanechal výraznú, jedinečnú a nezmazateľnú stopu," napísalo slovenské veľvyslanectvo v Srbsku.

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) vyjadril úprimnú ľútosť nad touto udalosťou. Zdôraznil, že išlo o mimoriadne šikovného a talentovaného mladého diplomata. Stanovisko TASR poskytol hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Tomaga.

Hovorca ministerstva zahraničných vecí Bosny a Hercegoviny Adnan Begnanovič uviedol, že na rafte sa v čase nehody nachádzal miestny sprievodca, dvaja Nemci, jeden Čech a jeden Slovák.

Polícia v bosnianskom meste Bihač dostala hlásenie o prevrátení raftu na rieke Una v utorok okolo poludnia. Sprievodcovi sa podarilo zachrániť Nemcov aj Čecha. Privolaní záchranári neúspešne resuscitovali 38-ročného občana SR s iniciálami H.M., napísal Dnevni avaz.

Miestna polícia príčinu nehody vyšetruje.