Quantcast
< sekcia Slovensko

Pri východnej hranici zadržala polícia nelegálnych migrantov

Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván

Štyria migranti už územie Slovenska opustili, Uzbek pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19 absolvuje desaťdňovú povinnú karanténu.

Sobrance 2. novembra (TASR) – Päť nelegálnych migrantov a kontraband pašovaných cigariet zadržali hraniční policajti v uplynulých dňoch v blízkosti slovensko-ukrajinskej hranice. Štyria migranti už územie Slovenska opustili, Uzbek pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19 absolvuje desaťdňovú povinnú karanténu v Útvare policajného zaistenia pre cudzincov Sečovce, informovala TASR hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

Ako uviedla, dvoch štátnych príslušníkov Gruzínska nasnímali kamery pri neoprávnenom prekročení vonkajšej hranice v piatok 29. októbra večer. Hraniční policajti z Vyšného Nemeckého ich krátko na to zadržali v katastrálnom území obce Husák v okrese Sobrance. V rovnaký deň kontrolovali hraničiari aj troch Uzbekov v katastri obce Ulič v Sninskom okrese. "Cudzincom bolo vydané rozhodnutie o administratívnom vyhostení a uložený zákaz vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na dobu troch rokov a rozhodnutie o zaistení na účel vrátenia podľa medzinárodnej zmluvy," doplnila Kopernická s tým, že negatívne testovaných cudzincov hraniční policajti odovzdali príslušníkom Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny.

Pašované cigarety zaistili policajti hraničnej kontroly v katastri obce Podhoroď v okrese Sobrance. Išlo o 19 kartónov a osem škatuliek cigariet značky Jin Ling bez kontrolných známok na označenie tovaru. "Na mieste nálezu kontrolovali a zadržali dvoch slovenských občanov, ktorí si cigarety prišli vyzdvihnúť," priblížila hovorkyňa. Daňovú hodnotu zaistených cigariet vyčíslili príslušníci Colného úradu Michalovce na 650 eur, pričom únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov predstavuje 438 eur. Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Kriminálneho úradu Finančnej správy SR.