Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 27. máj 2024Meniny má Iveta
< sekcia Slovensko

PRIESKUM: Najdôveryhodnejším politickým lídrom je P. Pellegrini

Na snímke predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD). Foto: TASR - Jaroslav Novák

Na druhom mieste sa v rebríčku dôveryhodnosti lídrov umiestnila Zuzana Čaputová, prezidentke SR dôveruje 42 percent a nedôveruje 56 percent oslovených v prieskume.

Bratislava 17. decembra (TASR) - Najdôveryhodnejším politickým lídrom je predseda parlamentu a strany Hlas-SD Peter Pellegrini, dôveruje mu 46 percent opýtaných, nedôveruje 52 percent. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu TV Markíza Na telo. V prieskume realizovanom v dňoch 15. až 22. novembra odpovedalo 1015 respondentov.

Na druhom mieste sa v rebríčku dôveryhodnosti lídrov umiestnila Zuzana Čaputová, prezidentke SR dôveruje 42 percent a nedôveruje 56 percent oslovených v prieskume. Tretím najdôveryhodnejším v prieskume sa stal premiér SR a šéf Smeru-SD Robert Fico, dôveru mu vyslovilo 37 percent, nedôveru 62 percent respondentov.

Predseda SNS Andrej Danko požíva dôveru u 30 percent opýtaných, naopak, nedôveru vzbudzuje u 67 percent ľudí, ktorí odpovedali. Nasledujú líder PS Michal Šimečka, ktorému dôveruje 27 percent a nedôveruje 65 percent ľudí a líder hnutia Republika Milan Uhrík, ktorého dôvera u opýtaných dosiahla 26 percent a nedôvera 65 percent.

Predsedovi KDH Milanovi Majerskému dôveruje 25 a nedôveruje 63 percent opýtaných. Šéfovi SaS Richardovi Sulíkovi vyslovilo dôveru 23 percent a nedôveru 74 percent opýtaných.

Predseda hnutia Slovensko Igor Matovič dosiahol v prieskume 11-percentnú dôveru, 87 percent opýtaných mu naopak nedôveruje. Na konci tabuľky dôveryhodnosti lídrov je šéf Aliancie Krisztián Forró, ktorému dôveruje desať percent opýtaných, 55 percent má k jeho osobe nedôveru.