Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Slovensko

Prieskum: Najdôveryhodnejším politickým lídrom je Peter Pellegrini

Na snímke novozvolený prezident SR Peter Pellegrini (Hlas-SD). Foto: TASR - Jakub Kotian

Na druhom mieste sa v rebríčku dôveryhodnosti lídrov umiestnila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Hlave štátu dôveruje 45 percent a nedôveruje 54 percent oslovených v prieskume.

Bratislava 12. mája (TASR) - Najdôveryhodnejším politickým lídrom je novozvolený prezident Peter Pellegrini. Dôveruje mu 47 percent, nedôveruje 52 percent opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu TV Markíza Na telo. V prieskume realizovanom v dňoch 17. apríla až 24. apríla odpovedalo 1017 respondentov.

Na druhom mieste sa v rebríčku dôveryhodnosti lídrov umiestnila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Hlave štátu dôveruje 45 percent a nedôveruje 54 percent oslovených v prieskume. Tretím najdôveryhodnejším je premiér SR a líder Smeru-SD Robert Fico. Dôveru mu vyslovilo 35 percent, nedôveru 64 percent respondentov.

Líder PS Michal Šimečka požíva dôveru u 30 percent, nedôveru vzbudzuje u 66 percent opýtaných. Nasleduje predseda SaS Branislav Gröhling. Dôveruje mu 29 percent a nedôveruje 64 percent ľudí. Na ďalšom mieste je líder hnutia KDH Milan Majerský, ktorého dôvera u opýtaných dosiahla 28 percent a nedôvera 63 percent.

Predsedovi hnutia Republika dôveruje 26 a nedôveruje 63 percent respondentov. Šéfovi SNS Andrejovi Dankovi vyslovilo dôveru 23 percent a nedôveru 75 percent opýtaných. Predsedovi strany Demokrati Jaroslavovi Naďovi dôveruje 22 percent a nedôveruje 71 percent ľudí. Šéf Maďarskej aliancie Krisztián Forró dosiahol v prieskume 22-percentnú dôveru, 60 percent opýtaných mu nedôveruje. Na konci tabuľky dôveryhodnosti lídrov je šéf hnutia Slovensko Igor Matovič, ktorému dôveruje 13 percent opýtaných, 86 percent má k jeho osobe nedôveru.