Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. máj 2024Meniny má Viliam
< sekcia Slovensko

PRIESKUM: Rebríčku dôveryhodnosti kraľuje prezidentka Z. Čaputová

Prezidentka SR Zuzana Čaputová, foto z archívu. Foto: TASR - Martin Baumann

Druhým najdôveryhodnejším je podľa výsledkov prieskumu zverejneného v televíznej diskusii Na telo expremiér Peter Pellegrini.

Bratislava 27. septembra (TASR)- Najdôveryhodnejšou osobou medzi vysokými štátnymi činiteľmi ostáva prezidentka SR Zuzana Čaputová. V prieskume spoločnosti Focus pre televíziu Markíza jej vyjadrilo dôveru 66 percent respondentov.

Druhým najdôveryhodnejším je podľa výsledkov prieskumu zverejneného v televíznej diskusii Na telo expremiér Peter Pellegrini. Lídrovi novovzniknutej strany Hlas vyjadrilo dôveru 51 percent oslovených.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) skončil v rebríčku dôveryhodnosti na treťom mieste s 35 percentami. Pred predsedom vlády SR Igorom Matovičom (OĽANO) skončil vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), ktorému dôveruje 34 percent ľudí zapojených do ankety. Premiér získal v rebríčku dôveryhodnosti 32 percent. Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová disponuje dôverou 29 percent opýtaných.

Nasleduje Tomáš Drucker (Dobrá voľba) s 27 percentami, predseda Smeru-SD Robert Fico (21%), predseda ĽSNS Marian Kotleba (17%) a lídri mimoparlamentných strán Irena Biháriová z Progresívneho Slovenska (17%), Andrej Danko z SNS (15%) a Milan Majerský z KDH (14%).

V rebríčku politikov, ktorým respondenti prieskumu nedôverujú, sa najvyššie umiestnili Marian Kotleba a Andrej Danko, ktorým nedôveruje zhodne po 81 percent. Nasleduje Robert Fico so 77 percentami, Igor Matovič so 66 percentami, Veronika Remišová, Richard Sulík a Boris Kollár s nedôverou na úrovni 63 percent, Tomáš Drucker (60%), Irena Biháriová (56%), Milan Majerský (48%), Peter Pellegrini (47%) a Zuzana Čaputová s nedôverou 31 percent respondentov.

V prieskume, ktorý realizovali od 26. augusta do 2. septembra, odpovedalo 1022 respondentov.