Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 13. jún 2024
< sekcia Slovensko

PRIESKUM: Voľby by v apríli vyhral Smer-SD, nasledovalo by PS

Na snímke premiér SR Robert Fico (uprostred), minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (druhý vľavo), minister spravodlivosti Boris Susko (vpravo, všetci Smer-SD). Foto: TASR - Martin Baumann

Do parlamentu by sa dostali aj SaS (sedem percent) a KDH (6,9 percenta).

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 28. apríla (TASR) - Voľby do Národnej rady (NR) SR by v apríli vyhrala strana Smer-SD so ziskom 21,1 percenta hlasov. Druhé by skončilo hnutie Progresívne Slovensko (PS) s podporou 19,7 percenta voličov. Po ňom by nasledovala strana Hlas-SD so ziskom 18 percent hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu Na telo televízie Markíza.

Do parlamentu by sa dostali aj SaS (sedem percent) a KDH (6,9 percenta). Hranicu zvoliteľnosti by prekročili aj Republika (5,5 percenta) a SNS (5,3 percenta).

Pred bránami parlamentu by zostala koalícia hnutie Slovensko (bývalé OĽANO), Za ľudí a Kresťanská únia. Získala by 5,2 percenta hlasov, no ako koalícia troch strán by na postup potrebovala aspoň sedem percent.

Do parlamentu by sa nedostali ani strany Aliancia (4,5 percenta), Demokrati (3,5 percenta), Sme rodina (2,3 percenta) či Kotlebovci-ĽSNS (0,9 percenta).

Na základe prieskumu by Smer-SD v parlamente získal 38 kresiel, PS 36 a Hlas-SD 33. S 12 poslancami by v NR SR boli SaS aj KDH. Republika by získala 10 mandátov a SNS by mala deväť kresiel.

Prieskum sa realizoval od 17. do 24. apríla na vzorke 1017 respondentov.