Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. marec 2024Meniny má Kazimír
< sekcia Slovensko

PRIESKUM: Voľby by vyhral Hlas-SD pred SaS a Smerom-SD

Na snímke uprostred predseda strany Hlas - SD Peter Pellegrini, foto z archívu. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Pred bránami parlamentu by zostali Aliancia s 3,7 percenta hlasov a SNS s 3,6 percenta. Do NR SR by sa nedostali ani ĽSNS s 3,4 percenta a Za ľudí s 2,4 percenta.

Bratislava 14. decembra (TASR) - Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v decembri, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 19 percent hlasov. Na druhom mieste by skončila strana SaS s podporou 13,9 percenta. Tretia by bola strana Smer-SD s 13,7 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu Na hrane TV Joj na vzorke 1000 respondentov.

Hnutie OĽANO by podporilo deväť percent opýtaných. Progresívne Slovensko by získalo 8,6 percenta hlasov a hnutie Sme rodina 6,5 percenta. Nasleduje KDH so ziskom šiestich percent, ďalej Republika s 5,9 percenta.

Pred bránami parlamentu by zostali Aliancia s 3,7 percenta hlasov a SNS s 3,6 percenta. Do NR SR by sa nedostali ani ĽSNS s 3,4 percenta a Za ľudí s 2,4 percenta.

Dobrú voľbu by volilo 2,2 percenta voličov, Spolu - občiansku demokraciu 0,7 percenta. Socialisti.sk a Strana zelených by mali po 0,4 percenta. Maďarské fórum a KSS by zhodne získali po 0,3 percenta hlasov.

Hlas-SD by podľa výsledkov prieskumu získal 35 mandátov v parlamente, SaS a Smer-SD by mali zhodne po 25 poslancov. OĽANO by obsadilo 16 kresiel, Progresívne Slovensko 15 miest, Sme rodina by malo 12, Republika a KDH zhodne po 11 poslancov.

Zber dát prebiehal telefonicky od 7. do 13. decembra.