Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Slovensko

Prípad exmajiteľa baru Fatima Ondreja J. sa vracia na prvostupňový súd

Na archívnej snímke bývalý majiteľ trenčianskeho baru Fatima Ondrej J. Foto: TASR - Pavol Zachar

Obhajca obžalovaného Peter Kubina verí, že výsledkom nového konania na prvostupňovom súde bude rozsudok, ktorý bude nielen zákonný, ale aj spravodlivý.

Bratislava 4. septembra (TASR) - Prípad bývalého majiteľa trenčianskeho baru Fatima Ondreja J. sa vracia späť na prvostupňový súd. Bratislavský krajský súd zrušil pôvodný rozsudok, ktorým bol Ondrej J. uznaný vinným z krivého obvinenia niekdajšej sudkyne a bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky J. TASR to potvrdil hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

"Krajský súd v Bratislave dňa 31. augusta na neverejnom zasadnutí senátu rozhodol tak, že zrušil napadnutý rozsudok Okresného súdu (OS) Bratislava I v celom rozsahu a vec vrátil súdu prvého stupňa, aby ju v potrebnom rozsahu znovu prejednal a rozhodol," priblížil hovorca.

Obhajca obžalovaného Peter Kubina verí, že výsledkom nového konania na prvostupňovom súde bude rozsudok, ktorý bude nielen zákonný, ale aj spravodlivý. "Vzhľadom na preukázaný skutkový stav som presvedčený, že takým môže byť jedine oslobodzujúci rozsudok," zdôraznil na sociálnej sieti.

Monika J. zažalovala Ondreja J. potom, čo tvrdil, že ako niekdajšia sudkyňa prijala úplatok tri milióny slovenských korún za to, aby ho odsúdila.

Spor medzi ňou a podnikateľom trvá približne 20 rokov. Podnikateľa mala o bar pripraviť skupina okolo zavraždeného bossa sýkorovcov Petra Čongrádyho.