< sekcia Slovensko

Prípad tendra na záchranky rieši Krajská prokuratúra v Bratislave

Budova Generálnej prokuratúry Foto: TASR/Michal Svítok

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) vyhlásil výberové konanie na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby v polovici júna, týkalo sa 328 bodov.

Bratislava 18. septembra (TASR) – Podnet ministerstva zdravotníctva v prípade tendra na licencie pre záchranky bude riešiť Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave. TASR o tom v stredu informovala hovorkyňa generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová. "Podanie v predmetnej veci bolo doručené na Generálnu prokuratúru SR dňa 5. septembra. Podanie bolo postúpené na ďalší zákonný postup vecne a miestnej príslušnej KP v Bratislave. Generálna prokuratúra SR uložila podriadenej prokuratúre (KP BA), aby požiadala o súčinnosť Úrad pre verejné obstarávanie," objasnila Predajňová.

Šéfku rezortu zdravotníctva Andreu Kalavskú (nominantka Smeru-SD) ako občana "vyrušujú" pochybnosti okolo výberového konania. Tender na poskytovanie záchranárskych služieb za 800 miliónov eur na šesť rokov však podľa jej slov legislatívne zopakovať nejde.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) vyhlásil výberové konanie na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby v polovici júna, týkalo sa 328 bodov. Najviac ich získala spoločnosť LSE - Life Star Emergency. Nasledovali štátne záchranky z Bratislavy a Košíc. Dôvodom pochybností sú informácie denníka Sme o prepojeniach členov výberovej komisie na najúspešnejšiu firmu. Predseda ÚDZS Tomáš Haško zaujatosť členov komisie odmieta. Trvá na tom, že tender bol v súlade s príslušnou legislatívou.