< sekcia Slovensko

Proces v kauze prípravy vraždy S. Klaus-Volzovej odročili na december

Na snímke odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Č. pred pojednávaním. Foto: TASR Jakub Kotian

Na odročenom pojednávaní 13. decembra budú vypočutí ďalší svedkovia.

Bratislava 20. septembra (TASR) - Okresný súd Bratislava II odročil v piatok po približne piatich hodinách proces s bývalým riaditeľom televízie Markíza a exministrom hospodárstva Pavlom R., ktorý je obžalovaný v prípade prípravy vraždy svojej bývalej spoločníčky Sylvie-Klaus Volzovej, na 13. decembra.Súd pokračoval popoludní v prerušenom konaní vyjadreniami jednotlivých obžalovaných k výpovediam spoluobžalovaných. V kauze okrem Pavla F. figurujú aj ďalší traja spoluobžalovaní, a to na doživotný trest odňatia slobody odsúdený bos skupiny sýkorovcov Róbert L. alias Kýbel, na doživotie odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Č. a jeho komplic Miloš K.

"Výpoveď Róberta L. pokladám za účelovú, má rovnakých obhajcov ako pán Pavol R. a Marian. K. Výpoveď pána Pavla R. je tiež účelová, je to jeho právo. Musel som si zvyknúť na jeho invektívy. Verím, že aj jeho spravodlivosť dostihne, príde ma navštíviť do leopoldovskej väznici a budem mať možnosť pracovať na jeho resocializácii," povedal Mikuláš Č.

"Z môjho pohľadu je to hlúposť, nikdy k tomu nedošlo. Teatrálne sa pán Mikuláš Č. pani Volzovej ospravedlnil," zdôraznil Robert L. na margo výpovedí Miloša K. a Mikuláša Č. Označil ich za objednanú lož. Mikuláša Č. opätovne vyzval, aby s ním išiel na detektor lži. "Ich svedectvá považujem za absolútne nepravdivé a dokážeme svoju pravdu, nielen svedectvami, ale aj listinnými dôkazmi," doplnil Pavol R.

Na odročenom pojednávaní 13. decembra budú vypočutí ďalší svedkovia. V piatok vypovedala ako poškodená svedkyňa Sylvia-Klaus Volzová.

Prvé pojednávanie sa vo veci začalo v máji tohto roka. Kýbel účasť na príprave vraždy, rovnako ako Pavol R., poprel. Mikuláš Č. a Miloš K. sa k činu priznali.

Polícia začala prípad riešiť na základe výpovede Mikuláša Č. Práve on mal vypovedať, že si Pavol R. v slovenskom podsvetí na jeseň roku 1997 objednal vraždu Volzovej, a to za odmenu 20 až 40 miliónov korún slovenských.