< sekcia Slovensko

Profil JURAJA DRAXLERA, nominovaného na post ministra školstva

Juraj Draxler Foto: web MŠ SR

Dnešný štátny tajomník rezortu školstva Juraj Draxler prioritne zodpovedá za oblasť regionálneho školstva a vysokých škôl.

Bratislava 24. novembra (TASR) - Novým predsedom Národnej rady SR sa má stať súčasný minister školstva a podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini. Po dnešnom rokovaní predsedníctva vládnej strany to oznámil šéf Smeru-SD a premiér Robert Fico. Pellegriniho by mal nahradiť na ministerskom poste súčasný štátny tajomník rezortu školstva Juraj Draxler.

Správu o nominácii Petra Pellegriniho na post predsedu parlamentu ponúka Teraz.sk TU.


Profil Petra Pelleggriniho nájdete v tejto správe.


TASR prináša profil Juraja Draxlera.

Juraj Draxler sa narodil v roku 1975. Vyštudoval komparatívnu politológiu na University of York vo Veľkej Británii ako štipendista britskej vlády a integrované sociálne vedy na Jacobs University v Nemecku. V minulosti pôsobil ako novinár v agentúre Reuters.

V oblasti školstva, vedy a výskumu začal pracovať v roku 2005 ako výskumný pracovník prestížneho Centre for European Policy Studies (CEPS) v Bruseli.

Ako vysokoškolský učiteľ pôsobil na University of New York v Prahe a vyučoval aj na tamojšej Angloamerickej univerzite. V lete 2014 sa stal poradcom ministra školstva, vedy, výskumu a športu.

Dňa 11. septembra 2014 ho vláda vymenovala za štátneho tajomníka ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Juraj Draxler prioritne zodpovedá za oblasť regionálneho školstva a vysokých škôl. Po svojom vymenovaní Juraj Draxler za prioritu určil sfunkčnenie grantového systému a pritiahnutie väčšieho objemu peňazí z úrovne EÚ do slovenskej vedy a výskumu.