< sekcia Slovensko

Program októbrovej schôdze NR SR sa má skrátiť

NR SR, foto z archívu. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Budú nejaké body vypustené, nie je to však dramatické skrátenie, uviedla šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Bratislava 20. októbra (TASR) - Navrhovaný program októbrovej riadnej schôdze Národnej rady (NR) SR by sa mal skrátiť. Presunúť by sa malo niekoľko poslaneckých návrhov, ktoré sú v prvom čítaní. Urobiť by tak mali ich predkladatelia z jednotlivých klubov. Dohodli sa na tom zástupcovia parlamentných strán na utorkovom poslaneckom grémiu. Pre TASR to potvrdili predsedovia koaličných poslaneckých klubov.

Predseda klubu Sme rodina Peter Pčolinský vysvetlil, že sa nepresunú všetky poslanecké návrhy v prvom čítaní, s tým podľa jeho slov nesúhlasili všetky strany. Nechali to teda na dobrovoľnom rozhodnutí klubov. Skonštatoval, že by sa malo presunúť asi desať bodov. Smer-SD bol podľa jeho slov ochotný vyjsť v ústrety, nezaradení poslanci pôsobiaci v Hlase-SD a poslanci za ĽSNS svoje návrhy presunúť nechceli. Priblížil, že vládne zákony by v programe schôdze mali ostať, ako aj všetky návrhy v druhom čítaní.

„Budú nejaké body vypustené, nie je to však dramatické skrátenie. V rámci jednotlivých klubov navrhovatelia na základe dohody presunú niektoré návrhy,“ uviedla šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. Dodala, že za klub SaS preložia dva poslanecké návrhy.

Predsedníčka poslaneckého klubu Za ľudí Jana Žitňanská pre TASR priblížila, že niektoré poslanecké návrhy v prvom čítaní boli predložené na žiadosť ministrov alebo majú navrhovanú účinnosť od 1. januára. Tie by mali v programe schôdze ostať. „Všetky zvyšné jednotliví predkladatelia presunú,“ povedala s tým, že ešte čakajú, ako sa k tomu postaví opozícia.