Quantcast
< sekcia Slovensko

Projekt OnkoAsist dostal svoju prvú zelenú, informuje NCZI

Ilustračné foto. Foto: TASR – Martin Baumann

Pôjde o ucelený systém manažmentu onkologického pacienta od prvých príznakov ochorenia až po začiatok liečby.

Bratislava 2. júla (TASR) - Projekt OnkoAsist, ktorý má pomôcť zlepšiť manažment pacientov s rakovinou, skrátiť čakacie doby a znížiť odvrátiteľné úmrtia, dostal zelenú od riadiaceho výboru Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Na sociálnej sieti o tom informuje Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI), ktoré za projektom stojí.

"Ide o jeden z kľúčových projektov NCZI a našich partnerov, ktorý prinesie zásadný pokrok v starostlivosti o onkologického pacienta na Slovensku," uviedlo NCZI. Projekt sa od 30. júna nachádza na zozname národných projektov Prioritnej osi 7 Informačná spoločnosť OPII.

Pôjde o ucelený systém manažmentu onkologického pacienta od prvých príznakov ochorenia až po začiatok liečby. Jeho cieľom je skrátiť cestu k liečbe z vyše 160 dní na 60. "Prinesie po spustení zrýchlenie návrhu a schválenia nových terapií, ako aj zníženie úmrtnosti onkologických pacientov," doplnilo NCZI.

Pilotný projekt sa bude zameriavať na tri onkologické diagnózy, a to rakovinu pľúc, hrubého čreva a prsníka. Ak bude projekt úspešný, má sa podľa NCZI rozšíriť i na ďalšie diagnózy, prípadne aj iné neonkologické ochorenia.