< sekcia Slovensko

Úrad špeciálnej prokuratúry žiada väzobné stíhanie Rastislava R.

Na snímke eskorta privádza Rastislava R. do budovy Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici 13. augusta 2020. Foto: TASR – Ján Krošlák

Na Slovensku bolo zadržaných osem osôb, päť prepustil vyšetrovateľ so súhlasom prokurátora na slobodu.

Bratislava 13. augusta (TASR) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v stredu vo večerných hodinách na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici návrh na vzatie do väzby troch obvinených členov extrémistickej skupiny. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Ide o herca a speváka extrémistickej hudobnej skupiny Krátky proces Rastislava R. a ďalších členov skupiny Karola P. a Tomáša F. Polícia ich zadržala v rámci akcie Šašovia, ktorá prebehla v utorok. Sú obvinení zo zločinu výroby extrémistických materiálov. Mali sa podieľať na výrobe hudobných albumov s extrémistickou tematikou.

Sudca ŠTS pre prípravné konanie, pracovisko Banská Bystrica, bude o návrhu prokurátora ÚŠP rozhodovať vo štvrtok o 15:00. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

V prípade je obvinených dovedna deväť osôb. Z toho osem občanov SR a jeden občan Českej republiky. Na Slovensku bolo zadržaných osem osôb, päť prepustil vyšetrovateľ so súhlasom prokurátora na slobodu.