< sekcia Slovensko

Prokurátor ÚŠP podal obžalobu na lekára, ktorého uplácali sladkosťami

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Dano Veselský

Obvinený bral drobné úplatky od svojich pacientov v súvislosti s výkonom zdravotnej starostlivosti, najmä za predlžovanie dočasnej práceneschopnosti.

Bratislava 21. júla (TASR) - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v utorok (20. 7.) na súd obžalobu na lekára a právnickú osobu Ľuboša Ch., ktorý bral úplatky vo forme sladkostí a alkoholu.

"Prokurátor ÚŠP podal 20. júla na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) obžalobu na obvineného lekára Ľuboša Ch. a právnickú osobu, ktorej bol konateľom, za pokračovací zločin prijímania úplatku," informovala v stredu TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Ako ďalej priblížila, obvinený bral drobné úplatky, sladkosti, kávu, vonnú sviečku, fľaše alkoholu, od svojich pacientov v súvislosti s výkonom zdravotnej starostlivosti, najmä za predlžovanie dočasnej práceneschopnosti.

Uplácajúce pacientky boli už právoplatne odsúdené za prečin podplácania. Konkrétne Anna H. v piatich prípadoch, Hanka K. v štyroch prípadoch a Júlia B. v jednom prípade. Posledná za vystavenie potvrdenie tlačiva pre dcéru na úrad práce.