Quantcast
< sekcia Slovensko

Prokuratúra: O sťažnostiach Petra Sch. a vyšetrovateľov sa nerozhodlo

Ilustračná snímka. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Štvoricu vyšetrovateľov a Petra Sch. zadržali vyšetrovatelia Úradu inšpekčnej služby 13. septembra. Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti.

Bratislava 9. decembra (TASR) - O sťažnostiach bývalého povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Petra Sch. a štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) voči uzneseniu o vznesení obvinenia zatiaľ prokurátor nerozhodol.

"O sťažnostiach obvinených nebolo doposiaľ rozhodnuté, a to vzhľadom na skutočnosť, že obhajca dvoch obvinených podal voči prokurátorovi Generálnej prokuratúry (GP) SR, ktorý má vec pridelenú, námietku zaujatosti," spresnil pre TASR hovorca GP SR Dalibor Skladan.

Vysvetlil, že príslušný prokurátor sa najskôr musí vysporiadať s predmetnou námietkou zaujatosti a až potom bude možné rozhodnúť o sťažnostiach.

Štvoricu vyšetrovateľov a Petra Sch. zadržali vyšetrovatelia Úradu inšpekčnej služby 13. septembra. Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov. Krajský súd v Bratislave ich 1. októbra prepustil z väzby na slobodu a skonštatoval, že ich trestné stíhanie je neopodstatnené. Vyšetrovateľ NAKA Pavol Ď. čelí aj obvineniu z trestného činu marenia úlohy verejného činiteľa z nedbanlivosti.