Quantcast
< sekcia Slovensko

Progresívne Slovensko žiada od ĽSNS ospravedlnenie pre Bihariovú

Na archívnej snímke Irena Bihariová. Foto: TASR - Dano Veselský

Strana v minulosti distribuovala svoje stranícke noviny s fotkou Bihariovej a oznámením, že je "cigánska fanatička", ktorá od vtedajšej ministerky školstva pobrala tisíce eur na dotáciách.

Bratislava 12. januára (TASR) - Opozičná strana ĽSNS sa musí ospravedlniť predsedníčke mimoparlamentného Progresívneho Slovenska (PS) Irene Bihariovej za nepravdivé informácie, ktoré o nej publikovala vo svojich novinách. TASR o utorkovom (11. 1.) neprávoplatnom rozhodnutí Okresného súdu Banská Bystrica informoval riaditeľ komunikačného oddelenia PS Radovan Choleva.

"ĽSNS sa podľa zatiaľ neprávoplatného rozsudku musí Bihariovej ospravedlniť vo svojich novinách, na svojej webstránke a zaplatiť 5000 eur ako náhradu za ujmu," spresnil Choleva. Ako ďalej uviedol, ĽSNS v minulosti distribuovala svoje stranícke noviny s fotkou Bihariovej a oznámením, že je "cigánska fanatička", ktorá od vtedajšej ministerky školstva pobrala tisíce eur na dotáciách a chodila za ne presadzovať "zvrhlú agendu" deťom do škôl.

Bihariová považuje rozhodnutie za dôkaz, že sa dá nad hoaxami a klamstvami vyhrať. "Dôkaz, že ešte stále žijeme v právnom štáte, v ktorom sa jednotlivec, ale aj celá spoločnosť dokáže brániť proti takýmto dezinformáciám a výmyslom," podotkla.

ĽSNS zatiaľ rozhodnutie nekomentuje. "Zareagujeme, keď budeme mať v rukách rozsudok," uviedla strana v stanovisku.