Quantcast
< sekcia Slovensko

R. Mikulec fanúšikom: Nemýľte si zápas Slovan - Ferencváros s ringom

Na snímke minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: TASR - Jaroslav Novák

Zároveň požiadal ľudí, aby v tejto súvislosti rešpektovali isté obmedzenia.

Bratislava 26. júla (TASR) - Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) apeluje na fanúšikov, aby si stredajší (27. 7.) futbalový zápas medzi Slovanom Bratislava a Ferencvárosom Budapešť nemýlili s ringom na adrenalínové športy. "Vyzývam všetkých, aby dodržiavali slušné správanie a pokyny Policajného zboru," doplnil.

Zároveň požiadal ľudí, aby v tejto súvislosti rešpektovali isté obmedzenia. Pripomenul, že polícia pripravuje bezpečnostné opatrenia a bude prihliadať na dodržiavanie verejného poriadku, ako aj na plynulosť cestnej premávky. "Polícia sa na zápas zodpovedne pripravuje s cieľom udržať poriadok v uliciach. Cieľom je primárne ochrana života, zdravia ľudí a zabezpečenie verejného poriadku," uviedol.

Policajti upozornili, že na narušenia verejného poriadku a obmedzenia v cestnej premávke spôsobené fanúšikmi oboch klubov budú adekvátne reagovať a využijú všetky zákonné možnosti na dosiahnutie nápravy. "Touto cestou občanov zároveň žiadame, aby počas bezpečnostného opatrenia rešpektovali prípadné pokyny a výzvy polície a boli ohľaduplní voči ostatným občanom," podotkla polícia na sociálnej sieti.