< sekcia Slovensko

Remeta: Rozhodnutie súdu potvrdilo dôvodnosť obvinenia Csabu D.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Prokurátor žiadal pre Csabu D. zo zločineckej skupiny takáčovci útekovú, kolúznu a preventívnu väzbu. Csaba D. bol zadržaný v utorok, zároveň bol aj vypočutý.

Bratislava 24. júla (TASR) – Rozhodnutie súdu, ktorý poslal do väzby Csabu D. z kauzy údajného manipulovania vyšetrovaní Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), potvrdilo dôvodnosť obvinenia voči nemu. Vyplýva to z vyjadrenia krajského prokurátora v Bratislave Rastislava Remetu.

„Sudkyňa sa nestotožnila len s dôvodom väzby útekovej, voči čomu podal prokurátor sťažnosť a sťažnosť podal aj obvinený. Týmto rozhodnutím súdu bola potvrdená dôvodnosť vzneseného obvinenia a zákonnosť doposiaľ zabezpečených dôkazov zo strany vyšetrovateľky v trestnom konaní," uviedol pre TASR krajský prokurátor v Bratislave Rastislav Remeta.

Sudkyňa Okresného súdu Bratislava III vzala Csabu D. v piatok (23.7.) podvečer do väzby z dôvodov tzv. kolúznej a preventívnej väzby. Dôvodom sú obavy, že by mohol ovplyvňovať svedkov a pokračovať v trestnej činnosti. TASR o tom informoval v piatok hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak. Proti rozhodnutiu podali sťažnosť obvinený aj prokurátor.

Prokurátor žiadal pre Csabu D. zo zločineckej skupiny takáčovci útekovú, kolúznu a preventívnu väzbu. Csaba D. bol zadržaný v utorok, zároveň bol aj vypočutý. Pátranie je vyhlásené aj po takáčovcovi Matejovi Z. a podnikateľovi Petrovi P.

Vyšetrovanie v tejto veci vedie špecializovaný tím zložený z vyšetrovateľov ÚIS a vyšetrovateľov NAKA. Dočasne poverený riaditeľ ÚIS Peter Scholtz vo štvrtok (22. 7.) pozastavil činnosť Diane Santusovej, vedúcej špecializovaného tímu ÚIS, ktorý vec prešetruje. Činnosť tímu pozastavená nie je. Trojica figuruje ako kľúčoví svedkovia v mediálne známych policajných kauzách.