< sekcia Slovensko

Rakúsky kancelár Kurz sa vo Viedni neformálne stretol s I. Matovičom

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz sa v utorok večer vo Viedni neformálne stretol so slovenským premiérom Igorom Matovičom. Foto: Oficiálny FB Igora Matoviča

Išlo o prvé osobné stretnutie Kurza s Matovičom a zároveň prvá schôdzka rakúskeho kancelára po štyroch mesiacoch.

Viedeň 8. júla (TASR) - Rakúsky kancelár Sebastian Kurz sa v utorok večer vo Viedni neformálne stretol so slovenským premiérom Igorom Matovičom. Kurz zverejnil na Twitteri fotografiu zo stretnutia vo svojom úrade, Matovič ju následne dal na svoj profil na Facebooku, uviedla agentúra APA.

"Bolo mi potešením privítať dnes premiéra Matoviča zo Slovenska na neformálnom stretnutí vo Viedni," napísal Kurz po anglicky na Twitteri.

Šéfovia oboch vlád hovorili o aktuálnych bilaterálnych a európskych otázkach, uviedol pre APA úrad rakúskeho kancelára.

"Všetkých susedov zo Slovenska zo srdiečka pozdravuje Sebastian od susedov," napísal Matovič k fotografii zverejnenej na Facebooku s hashtagmi #NeformálneVečernéStretko a #SprávnyChlapík.

Išlo o prvé osobné stretnutie Kurza s Matovičom a zároveň prvá schôdzka rakúskeho kancelára po štyroch mesiacoch. Od začiatku pandémie nového koronavírusu totiž Kurz so svojimi kolegami z preventívnych dôvodov rokoval výlučne telefonicky alebo prostredníctvom videkonferencií.