< sekcia Slovensko

Slovenskú opatrovateľku odsúdili v Rakúsku na päť rokov väzenia

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Priznala sa, že vlani vo februári okradla majetnú dôchodkyňu o šperky, strieborný príbor a hotovosť v celkovej hodnote 250.000 eur. Predtým jej podala dávku sedatív, ktoré viedli k seniorkinmu úmrtiu.

Salzburg 23. mája (TASR) - Na päť rokov odňatia slobody nepodmienečne odsúdili v stredu v rakúskom Salzburgu 30-ročnú slovenskú opatrovateľku, ktorá sa priznala, že vlani vo februári okradla majetnú dôchodkyňu o šperky, strieborný príbor a hotovosť v celkovej hodnote 250.000 eur. Predtým jej podala privysokú dávku sedatív, ktoré viedli k seniorkinmu úmrtiu.

Prokuratúra však nepredpokladá, že Slovenka chcela dôchodkyňu zabiť.

Podľa žaloby sa Slovenka dopustila od roku 2014 aj ôsmich ďalších krádeží na úkor jej zverených seniorov v rôznych častiach Rakúska, vyplýva z informácií, ktoré priniesla tlačová agentúra APA.

Doteraz bezúhonná matka osemročného dieťaťa sa za svoje činy ospravedlnila tvrdiac, že ju k nim nútil manžel. Práve on a svokra obžalovanej zmizli aj s korisťou a zdržiavajú sa na neznámom mieste. Po oboch sa pátra na základe európskeho zatykača.

Slovenku, ktorá má podľa vlastných slov dlhy vo výške asi 20.000 eur, zadržali 8. augusta 2017 v spolkovej krajine Dolné Rakúsko.