Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. december 2023Meniny má Barbora a Barbara
< sekcia Slovensko

Remišová a Valášek nepodporia schôdzu iniciovanú Smerom, Republika áno

Na snímke Veronika Remišová 31. januára 2023 v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar

"Ide o priehľadnú snahu robiť si predvolebnú kampaň založenú na dezinformáciách a strašení ľudí," skonštatovalo Progresívne Slovensko.

Bratislava 9. júna (TASR) - Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR Veronika Remišová zo strany Za ľudí a Tomáš Valášek z Progresívneho Slovenska nepodporia mimoriadnu schôdzu iniciovanú Smerom-SD. Naopak, poslanci okolo Milana Mazureka v hnutí Republika rokovanie podporia.

"Smer-SD inicioval mimoriadnu schôdzu k svojim dezinformáciám, ktoré šíri. Keby Smer-SD zvolal rokovanie mimoriadnej schôdze o nejakom užitočnom zákone na pomoc ľuďom, určite by sme uvažovali o podpore otvorenia schôdze," uviedla pre TASR strana Za ľudí, ktorej predsedníčkou je Remišová. Apeluje pritom na vyvracanie dezinformácií.

"Ide o priehľadnú snahu robiť si predvolebnú kampaň založenú na dezinformáciách a strašení ľudí," skonštatovalo Progresívne Slovensko s tým, že aj preto Valášek rokovanie nepodporí.

Nezaradení poslanci z hnutia Republika skonštatovali, že líder Smeru-SD Robert Fico sa pridal k tomu, čo už dlhšie hovoria. "Cudzie vlády ovplyvňujú politiku na Slovenku a s podporou vybraných médií vyvolávajú napätie v spoločnosti," dodalo hnutie.

Smer-SD chce rokovať o téme prípadného neoprávneného ovplyvňovania parlamentných volieb. Hovorí o tom v súvislosti s kampaňou NATO a rokovaním slovenských úradníkov v Bruseli. Strany OĽANO a priatelia či SaS už avizovali, že rokovanie nepodporia. Nezaradení poslanci pôsobiaci v Hlase-SD plánujú schôdzu podporiť. Sme rodina o tom ešte má diskutovať.