Quantcast
< sekcia Slovensko

Remišová: Neviem si predstaviť pokračovanie koalície bez sebareflexie

Na archívnej snímke podpredsedníčka vlády SR, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a predsedníčka koaličnej strany Za Ľudí Veronika Remišová. Foto: TASR - Martin Baumann

Predčasné voľby by priviedli túto krajinu to katastrofy, preto žiadame sebareflexiu vládnej koalície, povedala predsedníčka strany Za Ľudí.

Bratislava 5. marca (TASR) - Predsedníčka Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová si nevie predstaviť ďalšie pokračovanie vládnej koalície bez toho, aby došlo k "nejakej" sebareflexii. Vyhlásila to na sociálnej sieti. V atmosfére permanentných konfliktov a napätia sa podľa nej fungovať nedá. Naďalej odmieta predčasné voľby.

"Predčasné voľby by priviedli túto krajinu to katastrofy, preto žiadame sebareflexiu vládnej koalície. O jej konkrétnej podobe hovoríme s našimi partnermi. Iba tak je šanca, že príde k zmenám," skonštatovala Remišová.

Predsedníčka Za ľudí zároveň kritizuje ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) za jeho slová o menšinovej vláde. V rozhovore pre Denník N minister povedal, že je pripravený vládnuť aj vo dvojici, keďže so Sme rodina má OĽANO v parlamente 70 poslancov. Podľa Remišovej to znamená, že je pripravený vládnuť s opozíciou a "fašistami". "Na väčšinu v parlamente potrebujú 76 hlasov. Namiesto sebareflexie ukazujú, že im ide len o moc. Toto je veľké sklamanie," skonštatovala s tým, že v strane Za ľudí sú frustrovaní z toho, ako vládna koalícia funguje.

Naď reagoval, že v prípade, ak sa dvaja najmenší koaliční partneri rozhodnú, že chcú "silou-mocou" odísť, tak OĽANO ostane len to, aby to akceptovalo. "Nemôžeme ich predsa zviazať. Predčasné voľby nedopustíme. Ale čo to má spoločné s podporou fašistov v parlamente pre zodpovednú vládu, ktorá ostane zodpovedne plniť svoj program a sľub voličom? To jednoducho nie je pravda," napísal minister na sociálnej sieti.

"My veríme, že keď sa už aj situácia dostane do nami neželanej podoby menšinovej vlády, tak všetci poslanci budú v parlamente podporovať dobré riešenia pre ľudí. Presne tak, ako to sľúbili pred voľbami," doplnil Naď.V koalícii sa v uplynulom týždni vystupňovalo napätie. Rekonštrukciu vlády spomínajú SaS a Za ľudí, pripúšťa ju aj Sme rodina. O výmene na poste premiéra opakovane hovorí šéf SaS Richard Sulík. Koalícia má naďalej rokovať o svojom fungovaní.