Quantcast
< sekcia Slovensko

Remišová: Za ľudí nepovalí vládu, naďalej presadzujeme štvorkoalíciu

Na archívnej snímke ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová. Foto: TASR - Jakub Kotian

Spor vo vláde sa vyostril po tom, ako parlament prelomil veto prezidentky pri tzv. protiinflačnom balíčku z dielne ministra financií

Bratislava 28. júla (TASR) - Strana Za ľudí nie je a ani nebude stranou, ktorá povalí vládu, tvrdí jej predsedníčka a vicepremiérka Veronika Remišová. "Naďalej presadzujeme štvorkoalíciu ako najlepšie možné riešenie a veríme v hodnoty, ktoré principiálne bránia spolupráci s fašistami," uviedla v súvislosti s aktuálnou politickou situáciou.

Ako poznamenala Remišová, v hre je veľa možností, ale rozdúchavať ohne v čase sucha nie je najlepšie riešenie.

Spor vo vláde sa vyostril po tom, ako parlament prelomil veto prezidentky pri tzv. protiinflačnom balíčku z dielne ministra financií. SaS a OĽANO sa následne obviňovali z hlasovania s fašistami. Liberáli prestali chodiť na koaličné rady, vypovedali koaličnú zmluvu a žiadajú prepracovanie novej. Ich požiadavkou je aj odchod ministra financií a lídra OĽANO Igora Matoviča z vlády. OĽANO to odmieta.

Premiér deklaruje, že počas leta budú v koalícii rokovať, predpokladá, že výsledok bude zrejme známy až v "posledných hodinách".