Quantcast
< sekcia Slovensko

Rezort obrany požiadavku k zahraničným vojenským lekárom nedostalo

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V roku 2011, keď lekári hrozbu hromadných výpovedí naplnili, prišlo na Slovensko pomáhať 25 českých vojenských lekárov. V tom čase pomáhalo v nemocniciach aj 13 slovenských vojenských lekárov.

Bratislava 25. novembra (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva sa zatiaľ na rezort obrany neobrátilo s požiadavkou možnej výpomoci zahraničných vojenských lekárov pre hromadné výpovede v nemocniciach. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

"Vzhľadom na to o eventualite nasadenia zahraničných vojenských lekárov nateraz neuvažujeme a ani o nej nekomunikujeme s našimi partnermi. Okrem toho, rozhodnutie aktívne ich v tejto veci osloviť, považujeme za natoľko vážne, že by malo byť prijaté na vládnej/celoštátnej úrovni," povedala Kovaľ Kakaščíková.

V roku 2011, keď lekári hrozbu hromadných výpovedí naplnili, prišlo na Slovensko pomáhať 25 českých vojenských lekárov. V tom čase pomáhalo v nemocniciach aj 13 slovenských vojenských lekárov. V súčasnosti pôsobí v Ozbrojených silách SR 40 nasaditeľných lekárov. Rezort obrany spresnil, že už v súčasnosti pôsobia v civilných nemocniciach.