Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 26. február 2024Meniny má Viktor
< sekcia Slovensko

Rezort obrany upozorňuje na plánované presuny vojakov a techniky

Ilustračná fotka. Foto: TASR/MO SR

Uskutočnia sa v období od 22. mája a následne počas júna. TASR o tom informoval komunikačný odbor rezortu.

Bratislava 17. mája (TASR) - Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje na viaceré plánované a riadne schválené cestné a železničné presuny Ozbrojených síl (OS) SR, ale tiež zahraničných spojeneckých ozbrojených síl cez územie SR. Uskutočnia sa v období od 22. mája a následne počas júna. TASR o tom informoval komunikačný odbor rezortu.

"Presuny súvisia s cvičením slovenských ozbrojených síl a tiež s pravidelnými a naplánovanými rotáciami v rámci Mnohonárodnej bojovej skupiny NATO v SR," priblížilo ministerstvo.

MO SR vysvetľuje, že ide o bežnú obmenu personálu a techniky v rámci harmonogramu jednotlivých kontingentov. Súbežne, ale nezávisle od rotácií sa uskutoční aj cvičenie Ozbrojených síl SR Alertex, ktoré preverí pripravenosť útvarov a zariadení OS SR. "Ide o bežné cvičenie, ktoré sa nijakým spôsobom nedotkne civilného obyvateľstva," doplnil rezort.

Ministerstvo deklaruje, že v súvislosti s presunmi prijalo potrebné organizačné opatrenia, aby minimalizovalo vplyv na bežnú premávku. Zároveň však apeluje na verejnosť, aby v rámci bezpečnosti a ohľaduplnosti umožnila vojakom plynulý prejazd a zdržala sa fotografovania alebo zaznamenávania presunov.