Quantcast
< sekcia Slovensko

Rezort obrany upozorňuje na presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ilustračné foto. Foto: TASR

V danom období sa uskutočnia tiež cestné a železničné presuny Ozbrojených síl SR.

Bratislava 23. októbra (TASR) - Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje na päť cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl cez územie Slovenska v období od 26. októbra do 1. novembra. Pôjde o amerických a maďarských vojakov. Rezort zdôrazňuje, že tranzity boli schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. V danom období sa uskutočnia tiež cestné a železničné presuny Ozbrojených síl SR. TASR o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Cestné presuny techniky Ozbrojených síl SR sú plánované na trasách Sliač – Moldava nad Bodvou a späť, Sereď – Hlohovec a späť, Hlohovec – Prešov, Prešov – Michalovce a späť, Prešov – Dubnica nad Váhom a späť, Kolíňanský Vrch – Nitra, Nováky – Sliač, CV Lešť – Sliač, Zemianske Kostoľany – Michalovce a späť, Zemianske Kostoľany – Topoľčany a späť, Zemianske Kostoľany – Trenčín a späť, Nováky – Záhorie, Zemianske Kostoľany – Levice a späť, Trebišov – Zemianske Kostoľany a späť.

"Plánované sú tiež železničné presuny na trasách Zemianske Kostoľany – Vlkanová a Zemianske Kostoľany – Kuchyňa," priblížila hovorkyňa.