< sekcia Slovensko

Rezort obrany upozorňuje na presuny vojenskej techniky cez územie SR

Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Turanovič

Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli riadne schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

Bratislava 14. mája (TASR) – Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje na plánované presuny vojenskej techniky zahraničných spojeneckých ozbrojených síl cez Slovensko v budúcom týždni. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková.

V období od 17. do 23. mája je cez územie SR plánovaných dvadsaťdva cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli riadne schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

V období od 17. do 23. mája sa uskutočnia tiež cestné presuny techniky Ozbrojených síl SR v rámci Slovenska na trasách Sliač – Kamenica nad Cirochou, CV Lešť – Nitra, Sereď – CV Lešť a späť, Sereď – Martin a späť, Hlohovec – Dubnica nad Váhom, Zemianske Kostoľany – Nemšová a späť, Zemianske Kostoľany – Veľká Ida a späť, Zemianske Kostoľany – Sliač a späť, Nováky – VTSÚ Záhorie, Sliač – Zemianske Kostoľany, ako aj na trase Zemianske Kostoľany – Ružomberok a späť a v rámci miest Nitra a Zvolen.

Plánované sú tiež železničné presuny techniky OS SR na trasách Sása-Pliešovce – Nitra, Zemianske Kostoľany – Kuchyňa, Vrútky – Trenčín, Malacky – Sása-Pliešovce, Martin – Sása-Pliešovce, ako aj na trase Trenčín – Prievidza.