< sekcia Slovensko

Rezort spravodlivosti neeviduje prihlášku na post predsedu ŠTS

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Žiadosť môžu uchádzači predložiť na MS SR do 15. apríla. Uchádzači sa zvyčajne zverejňujú dva, tri dni po uplynutí lehoty na prihlásenie.

Bratislava 25. marca (TASR) - Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR v súčasnosti neeviduje podanie prihlášky do výberového konania na funkciu predsedu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS).

TASR o tom informovalo tlačové oddelenie rezortu spravodlivosti. Žiadosť môžu uchádzači predložiť na MS SR do 15. apríla. Uchádzači sa zvyčajne zverejňujú dva, tri dni po uplynutí lehoty na prihlásenie. Z dôvodu, že prihlášky sú doručované v posledných dňoch pred uplynutím lehoty.

MS SR vyhlásilo výberové konanie na funkciu predsedu ŠTS v polovici tohto mesiaca. V súčasnosti tento post zastáva Michal Truban, ktorému sa končí jeho funkčné obdobie.

"Do výberového konania sa môže prihlásiť sudca, ktorý vykonáva funkciu sudcu na súde toho istého stupňa alebo na súde vyššieho stupňa," uvádza rezort vo vyhlásení výberového konania. Ministerstvo tiež uviedlo, že výberovým konaním "overí predpoklady a schopnosti uchádzača zabezpečiť riadny výkon súdnictva a správu súdu," informovalo MS SR v polovici marca na svojej webovej stránke.