Quantcast
< sekcia Slovensko

Rezort zahraničia je znepokojený z vypustenia rakiet Severnou Kóreou

Na snímke muž sleduje televízne obrazovky, na ktorých sa zobrazuje fotografia zbrojných systémov Severnej Kórey a ministerka zahraničných vecí Južnej Kórey Kang Kjong-wha sa stretáva s osobitným zástupcom USA pre Severnú Kóreu Stephenom Biegunom, vľavo hore, počas spravodajských programov v Soule v Južnej Kórei 10. mája 2019. Foto: TASR/AP

Severokórejská armáda pod dohľadom vodcu Kim Čong-una uskutočnila vojenské cvičenie, v rámci ktorého nacvičovala údery strelami dlhého doletu.

Bratislava 10. mája (TASR) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ SR) vníma so znepokojením štvrtkové vypustenie rakiet Severnou Kóreou, uviedol pre TASR jeho hovorca Boris Gandel.

Ministerstvo zároveň vyzýva Pchongjang, aby „upustil od ďalších pokusov a nepodnikal žiadne kroky, ktoré by mohli byť vnímané ako provokácia“. Kim Čong-unov režim vyzýva, aby podnikol kroky smerom k denuklearizácii.

„MZVaEZ SR zároveň víta ochotu USA naďalej pokračovať v rokovaniach,“ doplnil Gandel.

Severokórejská armáda pod dohľadom vodcu Kim Čong-una uskutočnila vojenské cvičenie, v rámci ktorého nacvičovala údery strelami dlhého doletu. Oznámila to agentúra AFP s odvolaním sa na piatkové správy severokórejských štátnych médií.

"Najvyšší vodca Kim Čong-un bol na veliteľskom stanovišti informovaný o pláne nácviku úderov za použitia viacerých prostriedkov dlhého doletu a dal príkaz na začatie cvičenia," uvádza sa v správe severokórejskej tlačovej agentúry KCNA.