< sekcia Slovensko

Rezort zahraničia upozorňuje turistov na demonštrácie v Libanone

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR informuje, že blokácie ciest hrozia aj naďalej a uzavretá môže byť aj cesta medzi Bejrútom a letiskom.

Bratislava 18. októbra (TASR) - V Libanone vo štvrtok (17. 10.) vo večerných hodinách vypukli demonštrácie, ktoré prerástli do nepokojov spojeným s blokovaním ciest a pálením pneumatík. Veľvyslanectvo SR v Libanone preto upozorňuje turistov na bezpečnostnú situáciu v krajine, ktorá sa môže rýchlym a nečakaným spôsobom zhoršiť.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR informuje, že blokácie ciest hrozia aj naďalej a uzavretá môže byť aj cesta medzi Bejrútom a letiskom. "Občania, ktorí sa už nachádzajú v krajine, by mali zachovávať maximálnu obozretnosť, vyhýbať sa demonštráciám a masovým zhromaždeniam a zvážiť presuny autami, obzvlášť na väčšiu vzdialenosť," pripomína rezort diplomacie.

MZVaEZ odporúča v prípade cesty do Libanonskej republiky registráciu na jeho stránke a sledovanie aktuálnej situácie na Veľvyslanectve SR v Bejrúte.