Quantcast
< sekcia Slovensko

Rezort obrany rokuje o možnom využití stavieb na Devínskej Kobyle

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Z 15 stavebných objektov tvoriacich areál je v súčasnosti predaných desať stavebných objektov.

Bratislava 4. augusta (TASR) - Ministerstvo obrany (MO) SR v súčasnosti rokuje s mestom Bratislava o možnostiach prevodu a využitia stavieb v areáli bývalej raketovej základne na Devínskej Kobyle. TASR to potvrdili hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková a bratislavského magistrátu Katarína Rajčanová.

Rezort obrany ponúka objekty na predaj ako prebytočný majetok. "Mesto aktuálne vyhodnocuje, či dokáže pre tieto objekty nájsť zmysluplné využitie a finančné prostriedky na ich kúpu, údržbu a spravovanie do budúcna," načrtla Rajčanová. Na základe poslaneckej iniciatívy sa uskutočnila aj obhliadka objektov.

Ako priblížil rezort obrany, celý areál je situovaný na majetkovoprávne nevyrovnaných pozemkoch, ktoré nikdy neboli v správe Ministerstva obrany SR, ale vo vlastníctve cudzích vlastníkov. "Rezort obrany bol správcom iba stavebných objektov, ktoré sa rozhodnutím ministra obrany SR z roku 2000 stali prebytočnými," skonštatovala Kovaľ Kakaščíková.

Z 15 stavebných objektov tvoriacich areál je v súčasnosti predaných desať stavebných objektov. Rezort mal v minulosti záujemcov aj o zvyšných päť stavieb, no kupujúci včas neuhradil kúpnu cenu a ministerstvo muselo od zmlúv odstúpiť. MO SR spravuje tiež príjazdovú komunikáciu od Plachého ulice v Dúbravke, kanalizáciu, vodovod a betónové oplotenie areálu.