Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 21. september 2023Meniny má Matúš
< sekcia Slovensko

Rómski poslanci sa učia, ako svoje mandáty vykonávať lepšie

Ilustračné foto. Foto: TASR/Tomáš Doboš

Riaditeľ Centra pre otvorenú politiku Peter Markovič pripomína, že práca s rómskou komunitou je na Slovensku dlhodobo na pokraji záujmu.

Bratislava 19. marca (TASR) - Rómski komunálni poslanci môžu opäť zlepšiť svoje schopnosti a zručnosti cez vzdelávací projekt Centra pre otvorenú politiku (COP). "Je dôležité, aby miestni poslanci boli odborne schopní riešiť problémy samospráv," myslí si Peter Markovič, výkonný riaditeľ COP.

"Nakladanie s verejnými zdrojmi, znalosť legislatívy a kompetencií, ale aj výmena skúseností zlepšuje schopnosti miestnych poslancov lepšie spravovať obecné záležitosti v prospech ľudí," hovorí.

Markovič pripomína, že práca s rómskou komunitou je na Slovensku dlhodobo na pokraji záujmu. "Preto sa snažíme kontinuálne realizovať projekty, ktorými chceme pomôcť rómskym komunálnym poslancom, aby vedeli svoje mandáty vykonávať lepšie," vysvetľuje.

COP preto spolupracuje s odborníkmi na rôzne oblasti samosprávy, ktorí poslancom poskytujú aktuálne informácie aj výmenu skúseností. Projekt podporuje aj Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity.