Quantcast
< sekcia Slovensko

R. PROCHÁZKA: Nespokojní poslanci sa obávajú výsledkov súťaže

Radoslav Procházka Foto: TASR/Martin Baumann

Pätica kritikov Radoslava Procházku hrozí neúčasťou na sobotňajšom sneme #Siete v Trnave.

Bratislava 9. augusta (TASR) - Pätica kritikov Radoslava Procházku hrozí neúčasťou na sobotňajšom sneme #Siete v Trnave z obavy o výsledok súťaže o post predsedu strany. Tvrdí to súčasný líder #Siete Procházka. "S prihliadnutím na osobu ich kandidáta je tá obava dôvodná," napísal v písomnom stanovisku.

Andrej Hrnčiar, Martin Fedor, Katarína Cséfalvayová, Igor Janckulík a Eduard Adamčík dnes vyslovili pochybnosti o demokratickom priebehu prípravy a konania snemu. Nie sú si istí, či spĺňa demokratické atribúty, a preto zvažujú, že sa ho nezúčastnia. Podpredsedovia strany podľa nich nemajú prístup k zoznamu delegátov ani k návrhu rokovacieho a volebného poriadku pár dní pred rokovaním snemu.

"Všetci nespokojní poslanci vedia, že volebný poriadok aj zoznam delegátov schvaľuje predsedníctvo v stredu ráno, boli na to predsedníctvo pozvaní a pán Adamčík dokonca ohlásil, že príde," vysvetlil Procházka. Procházkovi kritici majú na sneme podporiť práve kandidatúru poslanca Národnej rady SR a podpredsedu #Siete Eduarda Adamčíka.

#Sieť si bude nového predsedu voliť na mimoriadnom sneme 13. augusta v Trnave. Pätica poslancov nedôveruje Procházkovi. Nemá podľa nich predpoklady na vedenie strany. Vytvorili si Platformu za zodpovednú politiku. Procházka sa zatiaľ jasne nevyjadril, či bude kandidovať aj on. Apeloval iba na to, aby všetci uchádzači rešpektovali výsledky snemu.