Quantcast
< sekcia Slovensko

R. Raši: Evidujeme do 20 podnetov na prednostov okresných úradov

Na archívnej snímke poslanec parlamentu SR Richard Raši. Foto: TASR – Martin Baumann

Opozícia dlhodobo kritizuje výber prednostov okresných úradov (OÚ) zo strany vládneho hnutia OĽaNO.

Bratislava 27. júla (TASR) - Novovznikajúca strana Hlas eviduje približne do 20 podnetov na prednostov okresných úradov (OÚ) a overuje ich. Následne sa ich chystá zverejniť. Pre TASR to uviedol nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Richard Raši, ktorý pôsobí v novovznikajúcej strane. Vyzval ľudí, aby im naďalej posielali podnety.

"Dostali sme približne do 20 podnetov, ktoré momentálne preverujeme. Niektoré vyzerajú byť celkom vážne," priblížil. Ako príklad uviedol podnet, v ktorom občan upozorňuje na to, že si jeden z prednostov postavil nehnuteľnosť na cudzom pozemku. "Keď podnety preveríme, budeme ich medializovať," uviedol s tým, že tak urobia zrejme v druhej polovici leta. Dodal, že verejnosť môže ďalej posielať pripomienky na prednostovia@strana-hlas.sk.

Opozícia dlhodobo kritizuje výber prednostov okresných úradov (OÚ) zo strany vládneho hnutia OĽaNO. Hovorí o netransparentnosti a porušovaní predvolebných sľubov. Raši už dávnejšie namietal, že hoci ľudia posielali hnutiu OĽaNO podnety v tejto súvislosti, neboli zverejnené. Preto vyzval občanov, aby pripomienky poslali aj im.