Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. november 2023Meniny má Ondrej a Andrej
< sekcia Slovensko

RTVS s Východoslovenskou vodárenskou spoločnosťou vyhlasujú ocenenie

Ilustračné foto. Foto: TASR – Michal Svítok

Cyklus uzatvorí slávnostný finálový galavečer, počas ktorého predstavia víťaza prvého ročníka. Reláciu odvysiela RTVS v septembri na Jednotke.

Bratislava/Košice 19. mája (TASR) - Prvý ročník ocenenia Voda spieva vyhlasujú Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS), Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) a Klub akcionárov VVS. Verejnoprávne médium informovalo o tom, že projekt Voda spieva bude mať silný environmentálny náboj s cieľom prezentovať ochranu vodných zdrojov, tokov a nádrží, ako aj všetky formy starostlivosti o vodu.

Na ocenenie je možné nominovať jednotlivcov, firmy, spoločnosti, ale aj celé samosprávy, mestá a obce, ktoré sa venujú ochrane vody. Pripravovaná relácia v troch nominačných kolách predstaví 18 nominovaných, ktorí sa podieľajú na ochrane vody, vodných tokov a nádrží. Cyklus uzatvorí slávnostný finálový galavečer, počas ktorého predstavia víťaza prvého ročníka. Reláciu odvysiela RTVS v septembri na Jednotke. Šou voľne nadviaže na projekt Zem spieva.

"Byť súčasťou projektu, ktorý efektívne upriami pozornosť na ochranu vody, ale hlavne na ľudí, ktorí sa o vodu starajú a zaslúžili sa o ochranu zdrojov pitnej vody, považujeme za našu prirodzenú povinnosť," uviedol Daniel Kratky, člen Predstavenstva VVS a Správnej rady Klubu akcionárov VVS.